ראשי > אודות סנט-פטרסבורג > תחבורה ציבורית בסנט-פטרסבורג

 

התחבורה בסנט-פטרסבורג היא נוחה וזולה לכיס הישראלי! מומלץ לשלב בין הרכבת התחתית וקווי האוטובוס השונים.
המכוניות לשכרה הן זולות מאוד אבל פקקי תנועה ובעיות חניה – גדולים יותר אפילו מאלו בישראל. לכן אנו לא ממליצים להשכיר רכב פרטי ולהתנייד בתחבורה ציבורית או ברכב של טיול מאורגן.
במרכז ההיסטורי של העיר הכי קל להתנייד ברגל. בכל מקרה, לא מומלץ לתפוס טרמפים.

 

מטרו

הרכבת התחתית בעיר היא יעילה ונוחה מאוד. מערכת הקווים הענפה כוללת כ-70 תחנות ומחברת בין מרכז העיר לפרברים ולכן המרחקים בין תחנה לתחנה הם גדולים. כל השלטים הם באנגלית מה שמקל על ההתמצאות והכניסות לתחנה מסומנת על ידי האות M. אם אתם נשארים יותר ממספר ימים בעיר מומלץ לרכוש כרטיס חכם כדי לחסוך בעלויות ולהימנע מעמידה בתור בכל פעם.

 

מוניות

ניתן לעצור מונית ברחוב או להזמין דרך המדריך או הקבלה במלון. רוב נהגי המוניות לא דוברים אנגלית לכן רצוי שמישהו מקומי יעשה את ההזמנה עבורכם. רוב המוניות הן כלי רכב מקומיים מיושנים אז אל תצפו ללימוזינה עם שמפניה.

אטובוסים

אטובוסים ומיניבוסים הם אמצעי תחבורה נפוץ שמתאים לנסיעות קצרות. באוטובוס התשלום מתבצע אצל הכרטיסן אחרי העלייה. המיניבוסים עובדים בדומה למוניות שירות אצלינו – עוצרים מונית בכביש ואז מעבירים כסף לנהג דרך נוסעים אחרים.

 

אופניים

אופניים הם מחזה שכיח בסנט-פטרסבורג אך לא כמו שנהוג בערים מודרניות אחרות באירופה. לתייר המזדמן אנחנו לא ממליצים להשכיר אופניים כי ברוב המקומות אין שבילי אופניים ושילוב של מרצפות חלקות ונהגים מקומיים חסרי סבלנות הופכים את הרכיבה לסכנה של ממש.

מידע נוסף לרוכבי אופניים ניתן למצוא באתר הבא:
www.velobike-spb.ru