פארק המזרקות של פטרהוף היינו אחד האתרים הכי מפורסים ופופולריים בסנט-פטרסבורג. פטרהוף היינו פרבר הנמצא 30 ק”מ מערבית לסנט-פטרסבורג. המתחם המלכותי השוכן לחופי המפרץ הפיני, נבנה כדי לשמש כמעון הקיץ של משפחת המלוכה. הארמון הגדול מאפשר הצצה לחדרי המגורים המלכותיים ואולמות הנשפים המפוארים. ביציאה מהארמון נפרש פארק מרהיב שפזורות בו כ-150 מזרקות מוזהבות.

היסטוריה

פירוש השם “פטרהוף” היינו המגרש של פטר. גני וראסי שימשו כהשראה לפטר שהחליט להקים מעון רשמי מחוץ לבירתו החדשה שנבנית. הקיסרית אליזבטה בתו של פטר הרחיבה את הפארק והוסיפה את המזרקות. במהלך השנים משפחת המלוכה המשיכה לטפח להרחיב את הפארק. במהלך מלחמת העולם השנייה, פטרהוף נכבש ע”י הנאצים והארמון הגדול נפגע קשה בהפצצות. בתום המלחמה המדינה השקיעה כוח אדם ומשאבים עצומים על מנת לשחזר את הארמון למראהו המקורי.

פארק המזרקות

הפארק העליון מקבל את פניהם של האורחים המגיעים לפטרהוף. אבל גולת הכותרת היא הפארק התחתון. הפארק ממוקם בשטח שבין מדרגות הארמון הגדול לקו החוף מקושט בפסלים תעלות מים מלאכותיות וכמובן כ-150 מזרקות מוזהבות. המזרקה הכי מרשימה של הפארק נקראת “הקסקד הגדול”. במרכזה של המזרקה מתנשאת דמותו של שמשון הגיבור שפוער את פיו של אריה. למרות שהפארק פתוח למבקרים במשך כל השנה, המזרקות מתחילות לפעול בחודש מאי ונסגרות בחודש ספטמבר.